2.HAYAT BOYU ÖĞRENME GÜNLERİ GERÇEKLEŞTİ Haberi
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Logosu

2.HAYAT BOYU ÖĞRENME GÜNLERİ GERÇEKLEŞTİ

Milli Eğitim Bakanlığı, Gaziantep Valiliği, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen ve gelenekselleştirilen "Hayat Boyu Öğrenme Günleri"nin ikincisi düzenlendi.

Gaziantep'te bilgi, beceri ve yeterlilikleri geliştirmek, öğrenen bireyden öğrenen topluma ve öğrenen Türkiye’ye doğru toplumsal dönüşümü gerçekleştirmeyi amaçlayan "Hayat Boyu Öğrenme Günleri" 21-23 Haziran tarihlerinde Festival Park’ta gerçekleşti.

Farklı öğrenim ve yaş seviyesindeki bireylerin, istihdam edilebilirliğine fırsat tanımanın yanı sıra sosyokültürel gelişimine katkı sunan ve kursiyerlerin yapmış olduğu eserlerin sergilendiği etkinlikte, Gaziantep Olgunlaşma Enstitüsü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı Halk Eğitim Merkezleri ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitim Kursları'nda yıl boyunca üretilen çalışmalar kurulan 100 stantta sergilendi.

21 Haziran tarihinde Festival Park’ta açılışı gerçekleşen "Hayat Boyu Öğrenme Günleri"’nin açılışı konuşmaları Gaziantep Valisi Davut Gül, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdür Vekili Mete Kızılkaya ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Sezer Cihan tarafından yapıldı.

Gaziantep Valisi Davut Gül, kentte yerel yönetimlerin eğitime önemli destek verdiğini vurgulayarak, "Gerek büyükşehir belediyemiz gerekse de ilçe belediyelerimizin verdiği destekle Milli eğitim olarak ve halk eğitim olarak vatandaşlarımıza en iyi hizmeti vermeye çalışıyoruz. Vatandaşlarımızın kurslara katılması, yakınlarını yönlendirmesi çok önemli. Öğretmenlerin gayretini, özverisini biliyoruz. Bunun her şeyden üstün olduğunu görüyoruz. El ele vererek önümüzdeki dönem içerisinde liseye, üniversiteye hazırlık kursları başta olmak üzere dershanelerin bıraktığı boşluğu doldurarak, meslek edindirme kurslarının arttırılması noktasında çalışmalarımız devam edecek. Buralardan kurs alan, veren herkese teşekkür ediyoruz" dedi.

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdür Vekili Mete Kızılkaya, "Beşikten mezara düsturuyla Hayat Boyu Genel Müdürlüğü olarak 992 halk eğitim merkezi ve 22 Olgunlaşma Enstitüsü ile 2018 yılında 8 milyon 300 bin kursiyer sayısına ulaştık. Nüfusun yüzde 10'a tekabül ediyor. Ama bizim daha çok çalışmamıza ve mülki idari amirlerimizin desteğiyle daha çok kursiyere ulaşacağız. Önümüzdeki 10 yılda AB ülkelerindeki yüzde 15 rakamına ulaşmayı hedefliyoruz" ifadelerini kullandı.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Sezer Cihan, "Öğrenmenin yaşı yoktur. Yaşamımız devam ettiği müddetçe bizler öğrenmeye ve öğretmeye devam edeceğiz. Öğrendiklerimizi hayatta uygulayacağız. Kurucu Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı döneminde yürüttüğü çalışmaları, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı olduktan sonra da sürdüren Fatma Şahin, bu yöndeki çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. 2005 yılında kurduğumuz sanat ve meslek edindirme kurslarına yönelik yapıyı çok güçlendirdik" diye konuştu. Hayat Boyu Öğrenmeden sorumlu Gaziantep İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Halit Ateş de kentte hayat boyu öğrenme faaliyetleri kapsamında yürütülen projeler hakkında bilgi verdi.

Protokol konuşmalarının ardından ise, Açık Ortaokul / Açık Lise Mezuniyet Töreni ve Okuma Yazma Sertifika Töreni, Gaziantep Olgunlaşma Enstitüsü tarafından hazırlanan kutnu defilesi, Halk Oyunları gösterileri gerçekleşti.

3 gün boyunca, sergiler, atölye çalışmaları, müzik ve sahne gösterileri, spor gösterilerinin yapıldığı “Hayat Boyu Öğrenme Günleri” kapanış konserinde ise, Mümin Sarıkaya sahne aldı.

Etkinlik ile ilgili Resimler

Etkinlik Detayları
Etkinlik Tarihi 2019-06-23
Etkinlik Saati
Etkinliğin Yapılacağı Yer Festival Park
Bilet Satış Yerleri
Bilet Fiyatı


Bazı Projeler

Haberler

 • "15 TEMMUZ FUTBOL TURNUVASI"NIN ÖDÜLLERİ VERİLDİ

     Türkiye Futbol Federasyonu Gaziantep İl Temsilciliği, Türkiye Futbol Antrenörler Derneği (TÜFAD) Gaziantep Şubesi'nin destekleri ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nin girişimleri gerçekleşen turnuvaya takımlar büyük ilgi göste

 • BÜYÜKŞEHİR'DEN "15 TEMMUZ FUTBOL TURNUVASI"

     Türkiye Futbol Antrenörler Derneği (TÜFAD) Gaziantep Şubesi’nin destekleri ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin  girişimleri gerçekleşen turnuvaya takımlar büyük ilgi gösterdi. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birl

 • BÜYÜKŞEHİR OKULLARDAN 4 BİN KİLO ATIK PİL TOPLADI

     Yaşanabilir bir çevre oluşturmak ve gelecek nesillere daha iyi şartlarda bir hayat sunabilme adına bir takım yenilikler ve projeler gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi, bu bağlamda daha temiz bir çevre oluşturmak için geri dönüş

 • HER BRANŞTA HER YAŞA YAZ OKULU KURSU

     Futbol, voleybol, basketbol, teakvando, karate, yüzme, fitnes gibi sportif branşların yanı sıra GASMEK ile akademik ve mesleki kurslar da düzenleyen Büyükşehir Belediyesi, genç ve yetişkin nesillere birçok alanda alternetifler sunuyor. Bu kurslar