ÇOCUK SANAT MERKEZİ'NDE "ANNELER GÜNÜ" KUTLANDI Haberi

ÇOCUK SANAT MERKEZİ'NDE "ANNELER GÜNÜ" KUTLANDI

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Turizm Daire Başkanlığı bünyesinde hizmet veren Çocuk Sanat Merkezi’nde “Anneler Günü” etkinliği düzenlendi. 7-16 yaş grupları arasında çocukları sanatla buluşturan merkezimizde çocuklar; seramik, mozaik, ebru, güzel sanatlar ve resim atölyelerinde annelerine özel hediyelik çalışmalar gerçekleştirdi.

Hafta sonları bireysel kurslarımıza gelerek yapmış oldukları sanat eserlerini kendi el emekleri ile bu kez anneleri için yapmanın mutluluğunu yaşayan çocuklar kadar, kıymetli anneler de çocuklarından alacakları hediyeleri birlikte yapmanın keyfine vardılar.

Dünya’da olduğu kadar Türkiye’de de çeşitli etkinliklerle kutlanan Anneler Günü’nde günün anlamına yönelik çalışmalar çocukların hayal dünyasından esinlenerek şekillendi. Tüm atölyelerimizde Anneler Günü’ne özel sanatsal tasarımlar çalışıldı. Bez çantalar anneler için resimsel çizgilerle süslenirken, ebrular anneler ile birlikte yapıldı. Güzel Sanatlar atölyesinde annelere özel mutfak önlükleri tasarlanırken, Mozaik atölyesinde minik kalplerdeki duygular taşlar ile şekillendi. Seramik atölyesinde bir demet buket tasarımı ile annelerin gönülleri fethedildi.

Çocuk Sanat Merkezi bünyesinde yer alan el sanatları, resim, seramik, tasarım, mozaik, ebru ve drama kursları ücretsiz olup, 7-16 yaş grubu çocuklara hitap etmektedir. Okul dönemlerinde hafta içi ve hafta sonu yoğunlaşan kurslar, yaz döneminde de hafta içi devam edecek. Müracaatlar Eski Adliye Sarayı olarak bilinen Gaziantep Sanat Merkezi’nde yer alan Çocuk Sanat Merkezine bireysel olarak yapılmaktadır. Çocuk Sanat Merkezi bünyesinde sanat atölyelerinin yanı sıra müzik enstrümanları dalında Gitar, Keman, Bağlama, Piyano (Org) eğitimleri de verilmektedir. 

Etkinlik ile ilgili Resimler

Etkinlik Detayları
Etkinlik Tarihi 2019-05-12
Etkinlik Saati
Etkinliğin Yapılacağı Yer Çocuk Sanat Merkezi
Bilet Satış Yerleri
Bilet Fiyatı


Bazı Projeler

Haberler