DÜNYA ÇOCUK KİTAPLARI HAFTASINDA OKUMA ATÖLYESİ Haberi

DÜNYA ÇOCUK KİTAPLARI HAFTASINDA OKUMA ATÖLYESİ

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, “Çocuklar Yazarlar ile Buluşuyor” etkinlikleri tüm hızıyla devam ediyor…

Kültür ve Turizm Daire Başkanlığı, Kütüphaneler ve Müzeler Şube Müdürlüğüne bağlı Gaziantep Çocuk Kütüphanesinde 17 Kasımda “Dünya Çocuk Kitapları Haftası”na özel bir etkinlik düzenlendi.

“Zor-Balık” kitabının yazarı Klinik Psikolog Büşra Tarçalır Erol,  98 çocuğun katılımıyla keyifli bir okuma atölyesi gerçekleşti. Çocukları masala hazırlamak için “Güçlü olmak nedir?”, “Nasıl güçlü olunur?” gibi sorular sorarak etkinliğe başladı. Kitap, “Zorbalık” kavramının yüzgeçli, kuyruklu siyah bir balıkta vücut bulmuş halini anlatır. Başka nasıl davranabileceğini bilemeyen Zor-Balık, etrafındakilerle alay etmek adına her şeyi yapar. Giderek yalnızlaşmaya başlamışken, karşılaştığı bir kedi ile tüm yaptıklarını yeniden düşünmesi gerekir. En çok aklına takılan soru ise; “Güçlü olmak ne demektir?”. Akran zorbalığı temelinde çocuklara masal yoluyla mesajlar verilmiştir.

İnteraktif kitap okumanın ardından, yazar çocuklara “Nasıl bir akvaryum veya deniz altı hayal ediyorsunuz?” diye sordu. Tüm çocuklar bu soruya hayal ettikleri balıkları ve canlıları çizerek cevap verdi. Uygulamalı bir şekilde gerçekleşen okuma atölyesine, çocuklardan geri dönüş alınarak son verildi.

Etkinliği ardından Psikolog Büşra Tarçalır Erol’a günün anısına TEMA Vakfından adına dikilmiş fidan takdim edilmiştir.

Etkinlik ile ilgili Resimler

Etkinlik Detayları
Etkinlik Tarihi 2019-11-17
Etkinlik Saati
Etkinliğin Yapılacağı Yer Gaziantep Çocuk Kütüphanesi
Bilet Satış Yerleri
Bilet Fiyatı


Bazı Projeler

Haberler