GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ANKARA ULUSLARARASI 3. EKMEK FESTİVALİNE KATILDI Haberi

GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ANKARA ULUSLARARASI 3. EKMEK FESTİVALİNE KATILDI

Kültür ve Turizm Daire Başkanlığına bağlı Mutfak Sanatları Eğitim Merkezi olarak Başkent’te Zübeyde Hanım Sosyal Tesislerinde düzenlenen 3.Uluslararası Ekmek Festivaline Gaziantep Büyükşehir Belediyesi olarak bizde yerimizi aldık.

Çankaya, Zübeyde Hanım Sosyal Tesisi 22-24 Kasım tarihleri arasında mis kokulu, çıtır çıtır, sıcacık bir festivale ev sahipliği yaptı. İtalya, Venezuela, Almanya, Tayland, Kore, Moldova, Azerbaycan, Fas Krallığı, Hindistan, Pakistan, Endonezya, Kosova, Filipinler, Bangladeş, Sri Lanka, Kuveyt, Ukrayna festivalde kendi kültürlerindeki un ve ekmeği yorumladılar. Gelen ziyaretçiler dünya lezzetleri ile tanışma fırsatı buldu.

Çok sayıda yeni nesil artizan ekmekçi; ekşi mayalı çeşit çeşit ve son derece sağlıklı ekmekleri pişirip sıcak sıcak ziyaretçilerin beğenisine sunarken, Mutfak Sanatları Eğitim Merkezi (MUSEM) olarak bizde ana maddesi ekmek olan Zeytin böreği, Peynir böreği, Su böreği, Köy kahkesi ve baklava ikramlarıyla gelen ziyaretçilere şölen yaşattık.  İçecek kültüründe son derece iddialı olduğumuz Menengiç kahvesi içenlerin beğenisini kazandı.

Gastronomi şehri Gaziantep Büyükşehir Belediyesi olarak onur konuğu olduğumuz bu festivalde mis kokulara, çıtır çıtır sıcacık ekmeklere, baklavanın kokusuna tanıklık ettik. 3 gün boyunca festival sahnesinde ünlü şefler ve ekmek ustaları eşliğinde workshoplar düzenlendi, yaklaşık olarak 3.000 kişi standımızı ziyaret etti.  

Etkinlik ile ilgili Resimler

Etkinlik Detayları
Etkinlik Tarihi 2019-11-22
Etkinlik Saati
Etkinliğin Yapılacağı Yer Çankaya, Zübeyde Hanım Sosyal Tesisi
Bilet Satış Yerleri
Bilet Fiyatı


Bazı Projeler

Haberler