SERKAN KARAİSMAİLOĞLU İLE NÖROGENÇ! Haberi

SERKAN KARAİSMAİLOĞLU İLE NÖROGENÇ!

 

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Hacettepe Tıp Fak. Öğr. Üyesi Doç. Dr. Serkan Karaismailoğlu’nu ağırladı.

Kültür ve Turizm Daire Başkanlığı, Kütüphaneler ve Müzeler Şube Müdürlüğü tarafından düzenlen etkinlikler kapsamında “Nörogenç” konulu söyleşi halkın yoğun ilgisiyle gerçekleşti.

Nöro-roman diye adlandırdığı son kitabı “Pia Mater”in yazarı Doç. Dr. Serkan Karaismailoğlu, 14 Kasım tarihinde Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Konferans salonunda okuyucuları ile buluştu.

Okur-yazar buluşmaları kapsamında düzenlenen etkinlik, gündüz ve akşam saatlerinde olmak üzere iki seans şeklinde söyleşi ve imza günü olarak gerçekleştirildi.

Serkan Karaismailoğlu bilimsel ve bir o kadar mizahi anlatımıyla, algımızın farklılıklarını anlatan bilimsel bilgileri eğlenceli görsellerle destekleyerek keyifli bir söyleşiye imza attı.

BAŞROLDE BİLİM VAR!

Bir sinirbilimci olan ve sinirbilim alanında beyin cinsiyeti başta olmak üzere pek çok konuda çalışmalar yürüten Serkan Karaismailoğlu, “Kadın Beyni Erkek Beyni”, “Beyinde Ararken Bağırsakta Buldum” kitaplarının ardından türüne “Nöro-Roman” dediği romanı “Pia Mater” ile Gaziantep okuyucusuyla buluştu.

Serkan Karaismailoğlu yeni kitabi “Pia Mater”i, bilimsel veriler ışığında hazırlanmış macera, bilim ve heyecanın bir arada bulunduğu bir kurgu romanı olarak tanımlıyor. Nöro-Roman olarak tanımladığı romanı için bu tür şöyle açıklanıyor: Sinirbilimsel gerçeklerin, belli bir kurgu ve hayali karakterler eşliğinde okuyucuya sunulduğu bir roman türü olduğu söyleniyor.

Yazar, söyleşilerinin ardından okuyucuları ile sohbet edip, kitaplarını imzaladı.

GENÇLER ZEKÂMIZLA VAR OLACAĞIZ!

Gündüz seansında özellikle gençlerin yoğun ilgisiyle karşılaşıldı. Gençlere yönelik motivasyon niteliğinde gerçekleşen söyleşide, kadın ve erkek beyni olarak beynin iki cinsiyeti olduğunu, beynin korteks ve limbik sisteminin işlevleri hakkında gençlere bilgi verdi. Hayatımızla ilgili kararlar verirken veya günlük hayatımızda seçimler yaparken bu sistemler ile çalıştığımızı, eğlenceli görseller ile gençlere anlatıp, başarıya giden yol ve hedefler hakkında mesajlar verdi.

Karaismailoğlu “Gençler zekâmızla var olacağız, zekâyı geliştirmek çok önemli ve bunu yapmak bizim elimizde.” dedi. Ardından bunun nasıl yapılacağına dair gençlere yol gösterici bilgiler verdi. Yazar, dış görünüş ve fiziksel özelliklerden ziyade zekâ, entelektüel seviye ve kültür düzeyi gibi kriterlerden etkilenen insanları tanımlayan sapyoseksüel kavramından bahsederek gençlere üretmenin, çalışmanın ve kendini geliştirmenin döneminde olduğumuzu söyledi.

Programın sonunda günün anısına Doç. Dr. Serkan Karaismailoğlu adına dikilen fidan sertifikası takdim edildi.

 

Etkinlik ile ilgili Resimler

Etkinlik Detayları
Etkinlik Tarihi 2019-11-14
Etkinlik Saati
Etkinliğin Yapılacağı Yer Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Konferans Salonu
Bilet Satış Yerleri
Bilet Fiyatı


Bazı Projeler

Haberler