BÜYÜKŞEHİR ÇORBA İKRAM ÇEŞMESİYLE SABAHLARI İÇLERİ ISITIYOR
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Logosu

BÜYÜKŞEHİR ÇORBA İKRAM ÇEŞMESİYLE SABAHLARI İÇLERİ ISITIYOR

BU ÇEŞMEDEN ÇORBA AKIYOR

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, hastaneler ve üniversite içerisinde kurduğu “Çorba İkram Çeşmesi” yle soğuk kış günlerinde vatandaşın içini ısıtıyor.

Büyükşehir Belediyesi Kadın Aile Eğitim ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından özellikle kış aylarında sabahın erken saatlerinde vatandaşlara kurduğu çeşmelerle sıcak çorba ikramında bulunuluyor. Şehrin kültürel dokusuna uygun yapılan çorba çeşmelerinden, öğrenciler, sabahın erken saatinde iş için yola çıkan vatandaşlar ile hastanelerde hastası bulunan yakınlar yararlanıyor.

5 NOKTADA 5 BİN KİŞİLİK ÇORBA

Günde ortalama 5 bin kişinin faydalandğı çeşmeler, Şehitkâmil Devlet Hastanesi’nde, Dr. Ersin Arslan Devlet Hastanesi bahçesinde, 25 Aralık Devlet Hastanesi Poliklinikler önünde, Gaziantep Çocuk Hastanesi içinde ve Gaziantep Üniversitesi Kampüsü’nde olmak üzere 5 ayrı noktada hizmet veriyor. Saat 06:00 ile 08:30 arası çalışan çeşmelerden, büyük karton bardaklarda aracılığıyla yolculuk esnasında sağladığı kolaylık, pratiklik ve hızlı bir içim sağlıyor. Çeşmelerin içinde kurulan ısıtıcı ve mikser sayesinde sürekli sıcak ve taze kalan çorbalar, büyükşehire bağlı aşevlerinde günlük yapılıyor. Çorbaların artması durumundaysa yine aşevlerinde vatandaşlara dağıtılıyor. 

SU GELECEK YERDEN ÇORBA GELİYOR

Çorba İkram Çeşmesi’nden yararlanan vatandaşlar, yoğun ilgi gösterirken, verilen çorbanın kalitesine vurgu yaptılar. İkramın çeşmeyle yapılmasını ilk defa görenler şaşkınlıklarını gizleyemedi.

Hastaneye erken saatlerde gelen ve ameliyat olacak olan Fikri Aslan iyi düşünüldüğünü belirterek, “Sabah kahvaltıyı evde yapamayan, buradan gelip geçen hemşerilerimiz için kahvaltı yerini tutuyor gelip içiyorlar. Çorba, lokantadaki verilenden daha güzel. Çeşme şeklinde olmasına şaşırdım ben. Su gelecek yerden çorba geliyor harika bir şey bu. Buraya ben ameliyat olmak için geldim. Kahvaltı yapamamıştım burada olması benim için büyük bir fayda sağladı” diye konuştu.

Fabrika’da işçi olarak çalışan Murat Gözübüyük uygulamanın çok güzel olduğunu belirterek, “Hastaneye sabah tedavi görmeye geldiğimizde çorba içmek güzel oluyor. Sadece burada değil çeşitli noktalarda görüyoruz. Çoğu kişinin sabahları karnı doyuyor bu sayede. İkram edilen çorba çok güzel. Sabahları buradan aldığım çorba insanı tok ve sıcak tutuyor. Buradan hızlı ve seri bir şekilde çorba alabiliyorum” dedi.

Lise öğrencisi Selda Yırtıcı ise “Okulumuzun yakın olmasından dolayı buraya sınıf arkadaşlarımızla her gün geliyoruz. Buradaki çorba çok güzel, çok seviyorum. Öğrenciyiz, sabahları yemeğe gitsek paramız bitiyor, buraya gelerek karnımızı doyuruyoruz, ısınıyoruz. Bizlerden hariç hastaneye gelip yemek yiyemeyen insanlar içinde büyük bir iyilik sağlanmış oluyor” diye belirtti.

Bu Haber 2020-01-10 10:56:11 Tarihinde Eklenmiştir.Bazı Projeler

 • GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, ELAZIĞ DEPREMİNE SESSİZ KALMADI

     Türkiye, Elazığ'dan gelen deprem haberiyle sarsıldı. Kandilli verilerine göre, deprem 6.8 büyüklüğünde meydana geldi. Kilis'ten Samsun'a Irak'tan Suriye'ye kadar çok bölgede hissedilen deprem, Elazığ’da yıkıma neden oldu. Yaşanan

 • ATATÜRK YOL KOŞUSU'NA BÜYÜKŞEHİR SPORCULARI DAMGA VURDU

     Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı, geleneksel hale gelen, ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Gazi şehre teşrif etmesinin 87’nci yılı dolayısıyla “Atatürk Yol Koşusu” düzenlendi.

 • MAVİ ÖZEL HALK OTOBÜSLERİ YENİ SİSTEME GEÇİYOR

     Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı, şehirde yeni kurulan ve gelişen mahallelerde doğan toplu taşıma ihtiyacı için düğmeye bastı. Yapılan düzenlemelerle sefer sayıları arttırılırken sistem değişikliğine gitti. Bu kapsamda 19 h

 • UZMAN TEYZELERLE ÇOCUKLAR EMİN ELLERDE OLACAK

     Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitim Kursları (GASMEK) tarafından İŞKUR ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü desteğiyle verilecek Çocuk Gelişimi ve Bakımında Temel Bilgiler ve Etkinlikler Kursu’nun lansmanı Büyü

Haberler