HIZLI ERİŞİM
10.11.2019

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ GÖBEKLİTEPE KÜLTÜREL MİRAS VE TURİZM FUARINA KATILDI

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından desteklenen Şanlıurfa Turizm Geliştirme Derneği tarafından organize edilen “Göbeklitepe Kültürel Miras ve Turizm Fuarı”nda yerini aldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2019 yılı “Göbeklitepe Yılı” ilan etmesinin ardından ilk kez düzenlenen fuara, Türkiye’nin birçok ilinden katılım sağlandı. Turizm acenteleri, sektör temsilcileri ve turizm profesyonellerinin ilgi gösterdiği Göbeklitepe Kültürel Miras ve Turizm Fuarı’na Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Turizm Daire Başkanlığı stant açtı. Yoğun ilgilinin gözlemlendiği Gaziantep standında, kentin tarihi ve turistik yerleri tanıtılarak, ziyaretçilere yöresel lezzetler ikram edildi.

Büyükşehir Belediyesi’nin standını gezen protokol ve ziyaretçilere; Gaziantep yemek kültürünün yanı sıra kentin geleneksel el sanatları, kültürel ve turizm alanları broşürlerle anlatıldı. Standı; Şanlıurfa Vali yardımcısı İsmail Çetinkaya, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Başkan yardımcısı Faruk Bayuk, Harran Üniversitesi Rektörü Mehmet Sabri Çelik, Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canbolat ve başkan yardımcısı İhsan Ağcan, Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık, AK Parti Şanlıurfa MKYK üyesi Vildan Polat, Şanlıurfa Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Kaya ve birçok protokol üyesi ziyaret etti, Gaziantep'in yöresel lezzetlerinden tattı.

Farklı illerden 35 kurumun katıldığı Göbeklitepe Kültürel Miras ve Turizm Fuarı’nda; söyleşiler, sunumlar, yemek yarışmaları gibi etkinlikler gerçekleştirildi.